Pokud tu budete tak prosím zanechte koment
díky

Jonathan Taylor Thomas životopis- foto

16. srpna 2008 v 12:36
Povolání: herec
Věk: 26
Datum narození: 8.9.1981
Místo narození: Bethlehem, Pennsylvanie, USA
Znamení: Panna
Životopis
Jonathan Taylor Thomas se narodil 8.září 1981 v Pennsylvanii. Ve svých čtyřech letech se s rodinou přestěhovali do Kalifornie. V roce 1991 se jeho rodiče rozvedli a tak Jonathan žil se svou matkou Claudine a bratrem Joelem. Jeho pravé jméno je Jonathan Taylor Weiss (Thomas je prostřední jméno jeho bratra).

V sedmi letech pracoval jako model pro firmu Mattel a Kellogs cereals. V roce 1989 přišla jeho první role - zahrál si syna Kevina v seriálu Bradyovi. První větší role přišla v roce 1990 zahrál si po boku Tima Allena v sitcomu Kutil Tim. Hrál prostředního syna Randalla (Randyho) Williama Taylora. Po roce 1990 pracoval pro Walt Disney a namluvil mladého Simbu v muzikálové pohádce Lví král(1994). Následovaly další role.

Jako Ben Archer hrál ve snímku Táta jak má být s hercem Chevym Chasem. Dále ve filmu Tom a Huck (1995), Pinocchiova dobrodružství (tento film se natáčel na území ČR a tak si zahrál s českými herci např. Václavem Vydrou nebo Zdenkem Podhůrským). Dětské role zakončil jako představitel Marchala Staufera ve filmu Americká divočina.

V roce 1998 hrál ve filmu Na vánoce budu doma a Speedway junky. Objevil se také ve filmu To co máme společné / Na nepřátelské půdě, dále ve snímku Walking across Egypt podle knižní předlohy a taky v menších úlohách v seriálu Smallville a Veronica Mars.

Zajímavosti:
- rád hraje basketball
- od 4 let je vegetarián
- má modré oči a světle hnědé vlasy
- jeho přezdívka je JTT, ale nerad ji používá
- jeho rodiče matka Cludine a otec Steven se rozvedli (1991)
- má kočky Samanthu a Simbu a psa McCormika
- zajímá se o historii a taky ji studoval na Harvard University
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama